Menší insolvenční správci běžně používají společné kanceláře a dělí se i o zaměstnance. Výrazně tak šetří náklady. O takovou možnost ale mohou už brzy přijít. Odcházející ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) podepsal ve středu vyhlášku, která podrobně rozepisuje, jak mají být kanceláře správců personálně a mate­riálně vybaveny.

Správci by nově mohli využívat jen pracovníky, kteří nejsou zároveň zaměstnáni u jiného insolven­čního správce. "Vyskytují se extrémní případy, kdy jeden zaměstnanec v ten samý okamžik jedná za několik desítek správců, a má tedy několik desítek zaměstnavatelů," uvádí mluvčí ministerstva spravedlnosti Tereza Schejbalová. Zároveň odhaduje, že novinka se dotkne jen několika desítek správců.

Insolvenční správci dohlížejí na to, jestli se firmy v úpadku a lidé v osobním bankrotu snaží uhradit věřitelům co největší část svých dluhů.

504

insolvenčních správců působí aktuálně v Česku.

Se Schejbalovou nesouhlasí Tomáš Valášek, výkonný ředitel firmy Insolvence 2008, která správcům dodává informační systém. "Jenom našich zákazníků, kteří používají sdílené provozovny, je více než sto, tedy asi pětina všech insolvenčních správců v Česku. Nějakou formu společných pracovišť navíc používají i další správci," říká Valášek s tím, že nové pravidlo je podle něj protiústavní.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.