Praha tento víkend hostí setkání kutilů

Veletrh Maker Faire se šestnáct let po prvním ročníku dostává ze Silicon Valley do Prahy. Největší světovou sérii setkání kutilů loni v souhrnu navštívilo 1,5 milionu lidí. Pořadatelé pražské verze jsou skromnější, počítají, že prezentaci asi dvou set organizací, firem a koumáků přitáhne kolem pěti tisíc návštěvníků. Na Prague Maker Faire 2018 budou k vidění například ukázky 3D tisku, roboti, virtuální realita, ale také tvorba kostýmů pro fanoušky Star Wars nebo laboratoř pro děti.

Asus začíná prodávat výkonný Zenfone 5Z

Původní optimistické odhady o ceně nového telefonu Asus Zenfone 5Z se potvrdily. Telefon, který designem kopíruje iPhone X od Applu a jenž se výbavou vyrovná Galaxy S9+ od Samsungu, se začne prodávat v pondělí 25. června za 12 990 korun. Asus se chce díky výhodné ceně prosadit nejen proti Samsungu, ale i proti značce Honor s modely Honor 10 a Honor View 10.

Debatér od IBM si proslovy píše sám

IBM představilo další pokrok ve vývoji umělé inteligence. Po šachovém systému Deep Blue a znalostním systému Watson se hlásí IBM Debatér. Pod tímto označením se skrývá umělá inteligence, která místo pouhých odpovědí na otázky dokáže sama formulovat proslovy na základě faktických údajů, naslouchat protiargumentům a reagovat na ně. IBM na této technologii pracuje už více než šest let a rozhodně nekončí. Debatér zatím rozumí pouze jednomu jazyku − angličtině.

jarvis_5b2beac5498e9baebc3013fa.jpeg
Zenfone 5Z designem kopíruje iPhone X od Applu a a výbavou se vyrovná Galaxy S9+ od Samsungu.
Foto: archiv firem
jarvis_5b2beac5498e9baebc302076.jpeg
Pod označením Debatér se skrývá umělá inteligence, která místo pouhých odpovědí na otázky dokáže sama formulovat proslovy na základě faktických údajů.
Foto: archiv firem
Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru