Hollywoodská herečka, která je zvláštní vyslankyní vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR), vyzvala mezinárodní komunitu, aby podpořila úsilí obyvatel o obnovu města. Mosul loni z rukou teroristické organizace Islámský stát dobyla zpět irácká armáda. Jolie se setkala s rodinami žijícími ve městě a prošla se poničenými ulicemi. "Je to nejhorší zpustošení, jaké jsem za všechny své roky práce s UNHCR viděla. Zdejší lidé přišli o všechno," řekla herečka. "Žijí v bídě. Nemají léky pro své děti a mnozí nemají tekoucí vodu či základní služby," dodala. Podle mnohých expertů byla bitva o Mosul, kterého se Islámský stát zmocnil v roce 2014 a prohlásil za hlavní město svého chalífátu v Iráku, nejtěžším bojem o město od druhé světové války. Mnoho někdejších obyvatel města žije v uprchlických táborech a čeká na možnost vrátit se domů.

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.