Mladí lidé by si měli vybírat brigádu sami a rodiče by jim neměli práci domlouvat například u známých. Tvrdí Kateřina Šamanová, právnička věnující se lidským zdrojům ve společnosti Bedfort Management Consultants. "Ostatní se pak na dotyčného dívají jako na protekční dítě a těžko se tento syndrom překonává. Rodiče by měli dětem poradit a nasměrovat je, ale neměli by brigádu domlouvat za ně," míní odbornice na kariérní poradenství. V rozhovoru pro HN přiblížila svůj pohled na letní stáže a brigády, za svou kariéru v HR přijímala stovky absolventů.

"Když můj syn během studia na gymnáziu poprvé přemýšlel, kam jít na měsíc v létě na brigádu, nakonec se rozhodoval mezi házením balíků na poště, což je manuální, solidně placená práce, a pečením hamburgerů v McDonald's − prací na směny. U syna rozhodl profesionální přijímací proces, proto šel péct hamburgery," dodává.

A jak se ukázalo, i ta nejběžnější brigáda může být přínosem. Připsané zkušenosti v životopise často budoucí zaměstnavatelé ocení. "Na první pohled to vypadalo, že je to jedno, ale během měsíce se naučil spoustu užitečných věcí a hlavně pochopil, co je to dril.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.