Stalo se zhruba před deseti lety ve Vídeňské státní opeře: slavný tenorista Rolando Villazón ukončil přednášku pro studenty, když vtom jej oslovili dva neznámí muži. "Rolando, vy jste klaun," řekli na úvod. Pěvcem to neotřáslo − usmál se a poděkoval.

Jenže ti dva nežertovali: pracovali pro neziskovou organizaci nazvanou Red Noses Clowndoctors, která dobrovolníky cvičené jako klauny posílá do nemocnic, aby ulehčili stonajícím dětem. Právě tato organizace si Villazóna vyhlédla: zaprvé se sám věnoval charitě, zadruhé jako kluk na večírcích skutečně dělal klauna. "Když mi vysvětlili, co dělají, okamžitě jsem souhlasil, že se stanu jejím velvyslancem," líčí Villazón.

Ten tak příští středu vystoupí na benefičním koncertu Zdravotního klauna, jejž firma pořádá ve Španělském sále Pražského hradu. Zajímavý bude i pro Villazónovy příznivce: pěvec poprvé vystoupí v jednom z nejhonosnějších pražských sálů, poprvé do metropole přiveze svou dlouholetou kanadskou klavírní doprovázečku Carrie-Ann Mathesonovou a program tentokrát složí výhradně ze španělských, katalánských, argentinských či mexických skladeb.

Za koncert, jenž skončí dražbou a setkáním s donátory, Villazón nedostane ani korunu − výtěžek bude využit pro činnost Zdravotních klaunů v Česku. A tak je to správně, míní pěvec. "Vidím, co ta firma podniká, a je to fantastické. Lidem, kteří to potřebují, dělají radost a dávají zvláštní energii."

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.