Sport je dobrou příležitostí k setkávání lidí, kteří by se jinak nepotkali, a k poznání, že mnohé bariéry, které je dělí, jsou vytvářeny uměle a se zlým úmyslem.

Sport také může ukázat, že uvědomování si příslušnosti ke svému národu či zemi je zcela přirozenou věcí, avšak nemusí znamenat nenávist k národům či zemím jiným (to, že "soupeření" a "nenávist" jsou dvě slova se zcela odlišným významem, nám ostatně předvádějí všichni sportovci, když si po každém zápase podávají ruce).

Na sportu vidíme (alespoň doufám), že nikoli skuhrání a vyžadování zvláštních výhod, ale jenom talent spojený s tvrdou prací, vůlí, ale také racionálním uvažováním, vedou k úspěchu. Sport nás rovněž učí, že ne každý může vyhrát, ale opravdu každý by měl dostat šanci se o vítězství pokusit. Prohra, pokud se z ní dokážeme poučit, není neštěstím a zároveň že "spánek na vavřínech" vždy nakonec vede právě k prohře. Ale hlavně, sport je ohromnou zábavou a zejména fotbal milují lidé na celém světě.

Neexistuje žádný rozumný důvod, aby se zrovna v Rusku šampionát nekonal. Rusové již několikrát ukázali, že podobnou akci umí zorganizovat a zajistit její bezpečnost. Předpokládám tedy, že přesně to bylo hlavním důvodem, proč se fotbalová federace rozhodla, že se světový šampionát bude konat zrovna tam.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru