Ikonická nádražní budova Michigan Central Station v Detroitu má nového majitele. Od miliardářské rodiny Morounových ji za nezveřejněnou částku koupila společnost Ford. Automobilka se tak postupně vrací do města, v kterém začínala. Budova postavená v roce 1913 byla ve své době nejvyšším nádražím na světě. V provozu byla až do roku 1988, od té doby byla uzavřená a chátrala. Své záměry s budovou oznámí automobilka Ford 19. června. "Bude to velký den pro Detroit, automobilový průmysl a budoucnost Fordu," řekl mluvčí společnosti. Očekává se, že bývalé nádraží bude součástí vývojářského kampusu. Firma již nedávno do stejné části města přemístila tým zabývající se vývojem technologií pro elektromobily a samořiditelné vozy.

Zatím jste si přečetli 100 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.