Americký prezident Donald Trump potřebuje úspěch se Severní Koreou, aby zakryl vyšetřování svých vztahů s Ruskem a další domácí aféry, říká v rozhovoru pro HN Michael Noonan, ředitel výzkumu konzervativního amerického think-tanku FPRI.

HN: Byl summit s Kimem úspěchem Trumpovy zahraniční politiky?

To je brzo hodnotit. Dohoda nabízí velké ústupky naprosto bez jistých záruk, že Severní Korea zlepší své chování. Pokud se změní k lepšímu, tak v tom možná někteří uvidí americké vítězství, ale to by se opravdu musela chovat naprosto jinak, než tomu bylo dosud.

HN: Považujete dohodu uzavřenou mezi Trumpem a Kimem za skutečný krok k likvidaci jaderných zbraní na Korejském poloostrově?

USA v zásadě souhlasily s tím, že ukončí vojenská cvičení a nebudou si všímat situace kolem lidských práv v Severní Koreji výměnou za možnou likvidaci jaderných zbraní. Nevěřím, že je to skutečný krok k jejich odstranění a že severokorejský režim své chování změní. Bez jaderných zbraní Severní Korea ztrácí jedinou věc, kterou si získává pozornost světa a může být odměněna za své "špatné chování".

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.