Od října bude těžší získat hypotéku. Za stavu, kdy se nemovitostní trh přehřívá, může sada opatření ČNB dávat smysl. Alespoň krátkodobě. Dlouhodobě ale její kroky pošlapávají tržní princip. Ten je přes všechny své nedokonalosti historicky tím nejefektivnějším, co lidstvo ve jménu rozvoje − nejen materiálního − "vynalezlo".

O vynálezu ale tak úplně mluvit nelze. Tržní princip vzniká a udržuje se přirozeně. Ani komunisté jej nevymýtili. V každé historické době se však objevuje nespokojenost s tržním principem a sílí víra, že zásahem jej lze vylepšit. To je mnohdy sporné, neb regulace mívá své nezamýšlené důsledky.

V článku se dále dozvíte

  • Proč i současná opatření ČNB půjdou obejít.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.