Severokorejský vůdce Kim Čong-un, vládnoucí jednomu z nejbrutálnějších režimů na planetě Zemi, dostal od amerického prezidenta Donalda Trumpa víc, než v co mohl doufat.

Za to, že podepsali vágní příslib, že budou řešit konec jaderných zbraní na Korejském poloostrově, se diktátorovi dostalo slov uznání od volené hlavy nejsilnější demokracie na světě a nádavkem ještě několik cenných rad o rozvoji realitního byznysu.

Ale konec ironie. To, co se stalo v Singapuru a co Donald Trump bude představovat jako svůj obrovský úspěch, znamená, že vláda Spojených států hází za hlavu veškerou politiku ochrany svobody a lidských práv i svazky se spojenci z liberálních demokracií budované na vzájemné důvěře a respektu.

Donald Trump v podstatě schůzkou s Kimem dovršil obrat v politice, kde má Amerika přednost před vším − včetně své vlastní budoucnosti jako státu bránícího hodnoty, jako je svoboda. Pokud se Donald Trump na základě 38 minut rozhovoru mezi čtyřma očima (a tlumočníky) rozhodl Kimovi důvěřovat jako partnerovi v jednání, tak mají důvody k obavám nejen dlouholetí američtí spojenci v Asii jako Jižní Korea nebo Japonsko, ale i Evropané svázaní s Amerikou poutem Severoatlantické aliance.

V článku se dále dozvíte

  • Trumpovy výroky po jednání s Kimem musí vzbuzovat v Jižní Koreji hrůzu.
  • A po této zkušenosti vyvolává plánovaná schůzka s Putinem obavy u Evropanů.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.