Za umělou inteligenci zákazníci letos utratí 19,1 miliardy dolarů, což znamená meziroční nárůst o 54 procent. Vyplývá to z analýzy Worldwide Semiannual Cognitive Artificial Intelligence Systems Spending Guide od IDC. V roce 2021 by se pak mělo jednat až o 52 miliard dolarů.

Umělá inteligence (respektive v terminologii IDC k AI navíc "kognitivní aplikace") se začíná týkat všech oborů. Prorůstá systémy podnikového IT, takže do roku 2019 má hrát roli ve 40 procentech iniciativ digitální transformace firem a do roku 2021 pak bude AI využívat 75 procent podnikových aplikací.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.