Legendární zpěvačka Marta Kubišová, symbol společenských změn v naší moderní historii, poprvé v životě souhlasila s tím, že natočí televizní reklamu. Nabídky měla už dříve, ale žádná pro ni nebyla přijatelná. Podle svých slov nechtěla například propagovat výrobek nejmenovaných mlékáren, protože by ve spotu musela na melodii Modlitby pro Martu zpívat, ať sýr dál zůstává s touto krajinou. Přemluvit se nechala až teď a od května propaguje menší pražskou realitní kancelář.

Když jsme výsledek této spolupráce předložili odborné porotě v našem týdeníku Marketing & Media, zavládly všeobecné rozpaky. Mnoho porotců nechtělo reklamu vůbec komentovat a ten zbytek se snažil zachovat diplomatický tón z úcty k životnímu příběhu a ka­riéře Marty Kubišové.

Součet hlasů byl ale nekompromisní, reklama skončila úplně poslední. V těch 30 sekundách stopáže dostalo na frak v podstatě každé řemeslo, na které si vzpomenete: kamera, svícení, střih, scénář, produkce… a tak bychom mohli pokračovat. Dokonce ani počasí se nepovedlo.

Pražská realitka chtěla světu vzkázat, že je na ni spolehnutí. Mohla to udělat mnoha způsoby, ale vybrala si profláknutou cestu spolupráce s celebritou, která má na propagovaný subjekt přenést trochu svého charismatu a důvěryhodnosti. A proč si firma vybrala zrovna Kubišovou? Protože byla partnerem jejího rozlučkového turné.

Organizovala ho agentura VDN Promo a jaksi bokem z této spolupráce vzešel i reklamní spot. Natáčel se loni v listopadu na Dobříši a celkově působí, že ho všichni zúčastnění chtěli mít hlavně rychle za sebou. Standardní produkce televizní reklamy je dlouhý proces, kde si klient i agentura dolaďují představy, zajišťují se lokace, připravují se ideální podmínky pro natáčení a nějaký čas zabere i postprodukce.

V případě reklamy na rea­litku se ale tohle všechno přeskočilo. Vypadá, jako kdyby ji natočili za půl hodiny na mobil, protože video přece může dělat každý.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 50 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru