Teď zrovna nemůžu, jsem v ordinaci, zavolejte mi prosím později, třeba za dvě hodiny, vysvětloval HN v pátek odpoledne do telefonu zaneprázdněný lékař Bohuslav Svoboda.

Kdyby chtěl, mohl by se své profesi věnovat denně, o pacienty by rozhodně nouzi neměl. Ovšem, jak o několik hodin později líčil, rád by nadále věnoval nejvíce času politice. Jako poslanec se jí věnuje každý den s výjimkou zmiňovaných občasných pátků, kdy ordinuje na gynekologické klinice pražské Ústřední vojenské nemocnice.

Zamířil tam i několik hodin poté, co jej ve čtvrtek delegáti pražské konference ODS zvolili téměř jednohlasně kandidátem strany na primátora a lídrem kandidátky v podzimních komunálních volbách.

Shodou okolností byl Svoboda pražským primátorem a lídrem ODS v roce 2013, kdy strana musela po dlouhých 22 letech opustit vedení města a odejít do opozice.

8 křesel

z 65 má ODS v pražském zastupitelstvu. Na Bohuslavu Svobodovi bude hodně záležet, jestli ODS letos na podzim posílí.

Když má Svoboda vysvětlit, kde bere motivaci a sílu pro to, aby po pěti letech opět bojoval o ztracené pozice, odvolává se na obrovskou podporu spolustraníků. "Vím, že to budu mít velmi náročné, ale s výjimkou jednoho člověka, který se zdržel, mě podpořili ve čtvrtek všichni delegáti konference. To je tak enormní podpora, že jsem ani vteřinu neváhal a nominaci přijal," sdělil HN.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Jaké jsou Svobodovy výhody a naopak slabé stránky?
  • Kdo jsou jeho hlavní soupeři?

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.