Přesně před rokem a čtyřmi měsíci se tehdejší ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek při projednávání cen roamingu nechal slyšet, že "pokud cca pro pět procent českých zákazníků, kteří se za rok podívají za hranice, snížíme cenu dat, doplatí na to zbývajících 95 procent, kteří nikam necestují". Teď, po šestnácti měsících, kdy Mládek už dávno není ministrem, se ukázalo, že roaming za domácí ceny tarify pro většinu populace nezdražil. Naopak, ceny "balíčků" klesají, přestože se tomu operátoři brání zuby nehty a u každé další služby tvrdí, že ji zlevnit nemohou, protože český trh je specifický, zákazníci zřejmě žádají co nejvyšší ceny, máme tady hory, které znesnadňují signál, a navíc si Češi jen málokdy umí říct o slevu, tak proč by vůbec měli nějakou dostávat.

Prostě volání má zůstat drahé, dle operátorů by bylo úplně ideální, kdyby zůstalo jedním z nejdražších, kterým dle analýzy Evropské unie založené na datech z loňského února u volání a SMS a z července 2017 u dat bylo a podle zkušeností zákazníků přes opačná tvrzení operátorů zůstává dodnes. Další slevy jsou nepřípustné a vlastně nerealizovatelné − stejně jako to "nešlo" v případě roamingu.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru