Mezi první klienty daňového poradce Tomáše Goláně patřil v devadesátých letech šéf slušovického agrokombinátu František Čuba. Po necelých třech letech se ale rozešli. Teď na sebe oba muži narazili znovu. Goláň vyhrál doplňovací volby a nahradí zlínského agronoma v Senátu.

"Kandidaturu mi nabídl senátor Václav Láska se svým sdružením Senátor 21 a já souhlasil, protože tento obvod je mému srdci nejbližší," říká Goláň o tom, že v parlamentu bude zastupovat obyvatele Zlínska a Vsetínska. Čuba se mandátu vzdal poté, co se na jednání nedostavil od poloviny roku 2016, přestože pobíral plat.

Goláň je zcela jiný typ politika než Čuba, jako aktivní daňový poradce navíc patří k ostrým kritikům premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO). "On káže vodu a pije víno. Tvrdí, že všeci kradnú, jenže krade on. Prohání normální podnikatele, ale velké peníze se ztrácejí u něj," prohlašuje.

Babišovi vyčítá také tvrdý postup finanční správy vůči podnikatelům. "Stát bude muset zaplatit miliardy korun podnikatelům, proti kterým neoprávněně zasáhla finanční správa," míní.

Vychází při tom z vlastních zkušeností, v posledních letech se zastal řady podnikatelů, kteří se dostali do sporu s finanční správou. Vytvořil také internetové stránky s radami, jak se mají podnikatelé bránit.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.