Premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš může mít už brzy voliče, o kterých neměl dosud ani zdání. Mohla by jej volit minimálně část členské základny Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy, který sdružuje přes 35 tisíc členů. A to v případě, že by sociální demokraté odmítli v referendu vládu s ANO a odboráři by poslechli šéfa zemědělských odborů Bohumíra Dufka − právě ten pohrozil odchodem odborářských voličů k Babišovi.

"Kategoricky prohlašuji, že pokud nedojde k vládní spolupráci, uděláme všechno pro to, aby ČSSD nedostala od zaměstnanců a občanů žijících v malých městech a na venkově žádné hlasy. Nebudeme volit a podporovat stranu, která nemá žádný koaliční potenciál," pohrozil Dufek těm sociálním demokratům, kteří vystupují proti vstupu sociální demokracie do vlády. Dufek argumentuje tím, že sociální demokraté mají podle něj šanci uspět jen jako vládní strana, protože v opozici by je mohl postihnout osud Věcí veřejných, ODA či Unie svobody. "ČSSD v minulosti rozštěpili nejvyšší představitelé, kteří jsou aktuálně v parlamentu," útočí Dufek na některé poslance, kteří dříve stáli za bývalým předsedou a premiérem Bohuslavem Sobotkou a kteří jsou proti spolupráci strany s Babišem.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.