Když ve čtvrtek do Pekingu přiletěla německá kancléřka Angela Merkelová, spolu s ní z vládního letadla vystoupila i početná skupina topmanažerů stojících v čele významných německých koncernů. Merkelová přijela do Číny, která se v roce 2016 stala největším obchodním partnerem Německa namísto USA, už pojedenácté. S jasným cílem − podpořit expanzi německých firem a "vybojovat" pro ně lepší podmínky. Novináři, kteří ji doprovázeli, si povšimli, že během svých projevů často opakovala slovo "reciprocita".

"Musíme bohužel konstatovat, že zatímco četné čínské firmy mají na německý trh volný přístup, opačně to neplatí," komentuje list Handelsblatt. Jak připomíná, četná odvětví jsou v Číně nadále pro zahraniční investory zapovězena. Pokud mohou vstoupit (třeba do automobilového průmyslu), tak jedině ruku v ruce s lokálním partnerem ve formě společného podniku.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.