Po dvou týdnech, kdy severokorejská diplomacie vypouštěla zprávy, že není přípustné, aby se na připravovaném summitu s Američany jednalo o jaderném odzbrojení Severní Koreje, bouchl Donald Trump do stolu. Schůzku, plánovanou na 12. června do Singapuru, zrušil. "Oceňujeme vaši trpělivost, čas a úsilí v nynějších jednáních," napsal Trump v dopise severokorejskému vůdci Kim Čong-unovi, který zveřejnila americká média. "Na schůzku s vámi jsem se velmi těšil. Bohužel vzhledem k obrovskému vzteku a otevřenému nepřátelství ve vašich posledních prohlášeních cítím, že by nebylo vhodné nyní tuto dlouho plánovanou schůzku uskutečnit."

Trump zrušil setkání v den, kdy Severní Korea demonstrativně před novináři ze zahraničí zlikvidovala svoji jadernou střelnici, o jejíž užitečnosti už ovšem experti pochybovali. Zároveň severokorejská diplomacie tvrdými slovy zopakovala, že nehodlá jednat o tom, že by se zbavila svých jaderných zbraní. Ty považuje režim za klíčovou pojistku svého přežití.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.