V Česku startuje unikátní klinická studie, která se zaměří na léčbu rakoviny prostaty. Na nádorové buňky v ní budou útočit takzvané onkolytické viry, které se injekčně vpichují přímo do nádoru. Takový postup se v Česku dosud netestoval. Léčba viry se zkombinuje s přípravkem DCVAC z laboratoří české firmy Sotio.

Právě společnost patřící skupině PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera klinickou studii platí a rozjíždí. První fáze se zpravidla pohybuje v řádech jednotek milionů dolarů. Česká firma chce vyzkoušet, jak její přípravek, který už prochází několika dalšími klinickými testy, zafunguje proti nádorům ve spojení s látkou od norské firmy Targovax vyvinutou z virů. "Věříme, že výsledky této studie nás posunou blíže k vývoji nové kombinované terapie," říká ředitel výroby firmy Sotio Luděk Sojka.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.