Investoři stahují svůj kapitál z rozvíjejících se trhů a ve zvýšené míře ho převádějí do USA, kde se počítá s dalším růstem úrokových sazeb, a tedy i lepším zhodnocováním peněz. Tuto změnu v investorském chování zvlášť výrazně pocítila Argentina. Její měna peso výrazně oslabila, takže splácení závazků, jež jsou hlavně v amerických dolarech, se hodně prodražilo. Argentina koncem minulého roku zahraničním věřitelům dlužila 216 miliard dolarů.

"Zahájili jsme jednání o půjčce s Mezinárodním měnovým fondem," oznámil argentinský prezident Mauricio Macri, který je u moci od prosince 2015. Jeho nástupem skončilo zhruba dvanáctileté období, kdy se hospodářská politika vlády zaměřila na přerozdělování příjmů a ochranu domácího trhu.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.