Právě tak to vidí Roland Hofman, předseda dozorčí rady manažerské a investiční skupiny M.L. Moran, do jejíhož portfolia spadají průmyslové parky stojící na mnoha místech České republiky.

Za prioritní v rámci vašich industriálních parků považujete "budování komunity". Co to ale v tomto případě konkrétně znamená?

Vytváření komunity začíná územním plánem. Když jsem studoval v Londýně a získával zde své mezinárodní manažerské zkušenosti, byla pro mě právě britská metropole obrovskou inspirací. Fungoval zde totiž "masterplan", který citlivě řešil stavební změny v jednotlivých částech Londýna s dopadem na celistvost celého města. Vše se řešilo s časovým přesahem, developeři i vedení města pracovali s komplexními vizemi. Tam si nikdo neřekl, "nějak to bude fungovat"; důsledně udržovali historické vazby. V Česku se stále stavělo víceméně pro jednotlivce, kdekdo byl "developer", kdežto v Londýně už fungovaly fondy s jedním vlastníkem. To se mi líbilo, tak jsem chtěl pracovat. A to mě také přivedlo k vizi "budování komunity", kterou se nyní snažíme uplatňovat v našich industriálních parcích.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se