Volby venezuelské hlavy státu vyhrál současný autoritářský prezident Nicolás Maduro, který dostal 5,8 milionu hlasů. Podle opozičního lídra Henriho Falcóna, pro něhož hlasovalo o čtyři miliony lidí méně, si Maduro hlasy kupoval potravinovou pomocí. V zemi kvůli krizi funguje přídělový systém a potravinové balíčky se rozdávají na základě vlasteneckých průkazů. "Vlastenecký průkaz tě chrání a ty chráníš vlast tím, že půjdeš volit," prohlašoval Maduro v kampani a těm, kteří přijdou k volbám, sliboval víc potravin. Výsledky už odmítlo uznat několik zemí regionu. Za nedemokratické označili volby mimo jiné prezidenti Chile, Panamy a Argentiny a ministryně zahraničí Kostariky. Podvodem je už na Twitteru nazval americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Více čtěte v rubrice Události.

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.