Teoreticky zátěžové testy analyticky zkoumají, zda jsou banky odolné ustát různá rizika, jako hluboká recese a razantní propad cen nemovitostí. V praxi toto naplňují testy ČNB. Druhým praktickým příkladem jsou pak testy ECB a agentury EBA (European Banking Authority), které spíše než suchou analytickou práci připomínají cvičení "aby to vyšlo".

Zátěžovým testem banka projde buď tím, že je bezpečná a kapitálově silná, nebo tím, že se sníží laťka kritérií. Tato myšlenka se jako stříbrná nit táhne zátěžovými testy řeckých bank, které proběhly letos.

V článku se dále dozvíte

  • Zátěžovým testem banka projde buď tím, že je bezpečná a kapitálově silná, nebo tím, že se sníží laťka kritérií.
  • Titulky "Řecké banky prošly zátěžovými testy" všechny určitě potěšily a uklidnily.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.