Pavlu Holcovou, českou novinářku, která spolupracovala se zavražděným slovenským žurnalistou Jánem Kuciakem na nedokončeném článku o italské mafii na Slovensku, vyslýchali slovenští kriminalisté. Zabavili jí mobil i s daty k dalším citlivým případům, které s Kuciakem nesouvisejí, upozornil slovenský list Sme. Podle prokuratury Holcová vydala telefon dobrovolně, novinářka prohlásila, že se tak stalo pod nátlakem.

"Vyšetřovatelé tvrdí, že její elektronická komunikace může pomoci odhalit vraha, ale toto vysvětlení je nejasné," napsal Sme.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Pavlu Holcovou, českou novinářku, která spolupracovala se zavražděným slovenským žurnalistou Jánem Kuciakem na nedokončeném článku o italské mafii na Slovensku, vyslýchali slovenští kriminalisté.
  • Zabavili jí mobil i s daty k dalším citlivým případům, které s Kuciakem nesouvisejí.
  • Na Slovensku ji zastupuje právník Roman Kvasnica, který podle Holcové nyní zkoumá, zda policie a prokuratura v případě zabavení telefonu postupovaly v souladu se zákonem.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.