V uplynulých letech matkám či otcům na rodičovské dovolené přicházelo od státu nejvýše 11 500 korun měsíčně. Od ledna už ale může být částka vyšší, čímž se čerpání rodičovského příspěvku zrychlí.

Dříve bylo možné peníze vybrat nejdříve do dvou let věku dítěte, dnes to jde už za půl roku.

Novinku zatím využilo 14 648 rodičů. "Nejčastěji tito rodiče pobírají rodičovský příspěvek ve výši od 11 501 do 14 999 korun," říká Kateřina Beránková, mluvčí Úřadu práce, který příspěvek rodičům, většinou matkám, vyplácí. Muži podle dat Úřadu práce pobírají rodičovský příspěvek v 1,86 procenta případů. Celková výše příspěvku, která je pro všechny stejná, zůstala na 220 tisících. Vznikající koalice ANO a ČSSD slibuje, že sumu zvýší na 300 tisíc.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.