Země Evropské unie se ve vztahu k novému výbuchu sporů mezi Izraelem a Palestinci snaží o jednotnou pozici. Nejsou se ale schopné dohodnout úplně na všem. Zemí, která má jiný názor než většina unie, je i Česko.

Český velvyslanec v Izraeli Ivo Schwarz se zúčastnil slavnostní recepce u příležitosti přenesení amerického velvyslanectví z Tel Avivu do Jeruzaléma. Pozvánku izraelského ministerstva zahraničí přijali kromě Čechů už jen Rakušané, Rumuni a Maďaři, ostatní státy EU na ni nereagovaly. "S Izraelem máme strategické partnerství, takže taková pozvánka se neodmítá," řekla HN mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.