Piráti navrhli regulaci Airbnb a schytali z několika stran, že se prý chovají jako bolševici. Expředseda TOP 09 Miroslav Kalousek na Twitteru napsal: "Regulovat! Zakázat! Potrestat! Zpoplatnit! Na vlastníky je třeba kleknout! Ne, tohle není Andrej Babiš ani KSČM. Tohle je návrh pirátské strany. Napadlo je to u pelmení." Inu, jako hejt je to docela povedené, ale jinak je to naprosto mimo. Takže je potřeba se pirátů zastat.

Předně: Pokud někdo požaduje regulaci, automaticky to neznamená, že je autoritář, nebo snad dokonce bolševik. Například dopravní předpisy jsou také svého druhu regulace a nikoho by asi nenapadlo tvrdit, že přikázaný směr jízdy, přednost zprava nebo zákaz zastavení na přechodu pro chodce jsou totalitními útoky na svobodu jedince. Každý příčetný člověk chápe, že jistá omezení libovůle ve výsledku zajišťují, abychom všichni přežili co nejdéle, a to pokud možno ve zdraví. Nejen na silnici, samozřejmě. V podstatě cokoli, co závažným způsobem zasahuje do veřejného prostoru, kde se střetávají práva a zájmy jednotlivců, musí nějaká pravidla mít, protože bez toho zkrátka není snesitelné fungování společnosti možné.

V článku se dále dozvíte

  • Miroslav Kalousek na Twitteru napsal, že se piráti chovají jako bolševici, protože chtějí regulovat Airbnb. Je to naprosto mimo.
  • Neregulované "sdílené ubytování" ovlivňuje negativně celá města, je nutné to řešit.
  • Ideologická zaťatost ve stylu "jakékoli regulace Airbnb jsou bolševické zlo" je hloupá. Právě proto, že věcnému řešení existujícího problému brání.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.