Piráti navrhli regulaci Airbnb a schytali z několika stran, že se prý chovají jako bolševici. Expředseda TOP 09 Miroslav Kalousek na Twitteru napsal: "Regulovat! Zakázat! Potrestat! Zpoplatnit! Na vlastníky je třeba kleknout! Ne, tohle není Andrej Babiš ani KSČM. Tohle je návrh pirátské strany. Napadlo je to u pelmení." Inu, jako hejt je to docela povedené, ale jinak je to naprosto mimo. Takže je potřeba se pirátů zastat.

Předně: Pokud někdo požaduje regulaci, automaticky to neznamená, že je autoritář, nebo snad dokonce bolševik. Například dopravní předpisy jsou také svého druhu regulace a nikoho by asi nenapadlo tvrdit, že přikázaný směr jízdy, přednost zprava nebo zákaz zastavení na přechodu pro chodce jsou totalitními útoky na svobodu jedince. Každý příčetný člověk chápe, že jistá omezení libovůle ve výsledku zajišťují, abychom všichni přežili co nejdéle, a to pokud možno ve zdraví. Nejen na silnici, samozřejmě. V podstatě cokoli, co závažným způsobem zasahuje do veřejného prostoru, kde se střetávají práva a zájmy jednotlivců, musí nějaká pravidla mít, protože bez toho zkrátka není snesitelné fungování společnosti možné.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru