Populární slovenský prezident Andrej Kiska oznámil, že se příští rok na jaře už nebude podruhé ucházet o své zvolení do úřadu. Zdůvodnil to především rodinnou situací, během doby, kdy funkci zastával, se mu narodilo malé dítě.

"Nikdy jsem netajil, že je pro mě rodinný život důležitý. V uplynulém roce jsme v rodině zažili šťastné i tragické události. Obojí mi připomnělo, že čas strávený s rodinou je nenahraditelný. Pokud má mít život smysl, nemohu je odsouvat," řekl Kiska v úvodu svého vystoupení.

Uvedl také, že do úřadu by se měl dostat někdo, kdo není zatížený politickými boji, které on sám v posledních letech vedl hlavně se stranou Směr a tehdejším pre­miérem Robertem Ficem.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Slovensko čekají příští rok naprosto nepředvídatelné prezidentské volby.
  • Andrej Kiska se chce v politice nějak angažovat i dále, ale podrobnosti sdělí až na podzim.
  • Populární je například expremiérka Iveta Radičová, kandidovat ale zatím odmítá.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.