O soukromých vysokých školách panuje v Česku zažitá představa, že nejsou valné kvality a rozdávají tituly za peníze. Přispěly k tomu i skandály, které se v minulosti objevily v souvislosti s privátním školstvím. Když se ale člověk podívá na současnou situaci, zjistí, že soukromé školy tak jednoduchou cestu za vysokoškolským diplomem nenabízejí. Na řadě z nich musí uchazeči skládat přijímací zkoušky a státnice mnohdy neudělá až několik desítek procent jejich studentů.
"Mnoho lidí chápe dělení škol na veřejné a soukromé jako na dobré a špatné. To je ale zjednodušující a zavádějící. V obou těchto skupinách jsou školy s vysokou úrovní i školy problémové," říká rektor soukromé Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku Gabriel Švejda.
Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:
- Mobilní aplikaci HN
- Web bez reklam
- Odemykání obsahu pro přátele
- On-line archiv od roku 1995
- a mnoho dalšího...
Byznys podle HN
Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?
Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.
Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.
Přihlásit se k odběru