Většina české veřejnosti má jméno skladatele Vadima Petrova spojené s populárními Krkonošskými pohádkami, pro které složil hudbu. Tvorba dnes 86letého hudebníka ale čítá stovky písní a symfonických skladeb, nemluvě o hudbě k filmům nebo televizním pořadům. Mezi jeho žáky patří třeba operní pěvkyně Dagmar Pecková nebo houslista Jaroslav Svěcený. Málokdo přitom ví, že Petrov je potomkem starobylého ruského rodu Repninů-Repninských, kteří utekli do Československa po bolševické revoluci. Osudy Vadima Petrova a jeho rodiny odrážejí dramatické dějiny celého 20. století.

"Můj děda byl tiskový cenzor ve Varšavě. Když začala první světová válka a blížila se německá vojska, každý popadl tašku, co měl po ruce, a emigrovali zpátky do Ruska," vypráví Vadim Petrov.

Jenže v bezpečí byli jen pár let. Po bolševické revoluci rychle pochopili, že pokud chtějí přežít, musí se dát znovu na útěk.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.