Nová bitva o Varšavu vypukla v Polsku. Na rozdíl od let 1920 a 1944 nejde o ozbrojený střet a městu nehrozí zkáza − i když to tak může v očích některých obyvatel polského hlavního města vypadat. Naplno se ale rozjela volební kampaň před podzimními místními volbami, v nichž má souboj o Varšavu důležitou roli.

Výrazně může ovlivnit stav a sílu polské opozice v době, kdy se vládní konzervativci snaží ovládnout celý stát.

Bývalý prezident Lech Kaczyński, tragicky zesnulý bratr šéfa vládní strany Právo a spravedlnost, se právě z křesla varšavského "prezidenta", jak primátorům v Polsku říkají, v roce 2005 odrazil k úspěšnému volebnímu útoku na pozici hlavy státu.

Protože se v Polsku šéfové obcí volí přímo, jsou každé místní volby příležitostí k začátku i konci politické kariéry pro stovky lidí.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.