Učitelé by měli být ke studentům velkorysí a nevymýšlet zbytečné tresty, od ředitele školy k tomu potřebují volnost a klid na práci. Petr Pavlíček řídí podle těchto zásad Mendelovo gymnázium v Opavě už 23 let. Za celoživotní práci dostal v pondělí hlavní cenu pro nejlepší středoškolské pedagogy od Učené společnosti ČR a Nadačního fondu Neuron.

"Učitelství mě nikdy nepřestalo bavit. Hlavně proto, že děti se pořád mění. Vždycky nějak jinak zareagují a učitel na to musí být vždy připraven," říká šestašedesátiletý pedagog.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.