Do brexitu zbývá necelý rok. Britští politici se ale stále nejsou schopni dohodnout, jakým způsobem má jejich země Evropskou unii opustit. Záleží hlavně na tom, jak budou vypadat vztahy s unijními zeměmi, které jsou pro Británii jednoznačně největším obchodním partnerem. Zatímco britské firmy tlačí na co nejmírnější "rozvod", část politické scény si naopak přeje, aby byl rozchod radikální.

Nejvíc se politici přou o to, jak bude fungovat hranice mezi Severním Irskem, které je součástí Spojeného království, a Irskou republikou.

Jde o jedinou pozemní hranici Británie se členskou zemí unie.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.