Ambiciózní plán šéfa energetické skupiny ČEZ Daniela Beneše na rychlé rozdělení firmy se mu rozpadá pod rukama. Ještě nedávno hovořil o tom, že by rád, aby mu transformaci firmy posvětila červnová valná hromada. Proti se ale postavili politici v čele s ministrem průmyslu a obchodu (MPO) Tomášem Hünerem. A vedení firmy nyní ustoupilo.

"Program valné hromady bude zveřejněn měsíc před jejím konáním. Ale můžeme říci, že žádné schvalování transformace se nenavrhuje," uvedl na dotaz HN mluvčí firmy Ladislav Kříž.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Vedení ČEZ původně chtělo, aby transformaci firmy posvětila už červnová valná hromada. Proti tomu se ovšem postavili politici.
  • Ministr průmyslu chce nové analýzy. Stále tak není jasné, jak se zaplatí výstavba nových jaderných bloků.
  • Na rozhodnutí dochází čas, již nyní hrozí, že se nestihne rok 2035, kdy začnou dosluhovat reaktory v Dukovanech, a Česko nebude mít nutnou náhradu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.