Ambiciózní plán šéfa energetické skupiny ČEZ Daniela Beneše na rychlé rozdělení firmy se mu rozpadá pod rukama. Ještě nedávno hovořil o tom, že by rád, aby mu transformaci firmy posvětila červnová valná hromada. Proti se ale postavili politici v čele s ministrem průmyslu a obchodu (MPO) Tomášem Hünerem. A vedení firmy nyní ustoupilo.

"Program valné hromady bude zveřejněn měsíc před jejím konáním. Ale můžeme říci, že žádné schvalování transformace se nenavrhuje," uvedl na dotaz HN mluvčí firmy Ladislav Kříž.

V článku se dále dozvíte

  • Vedení ČEZ původně chtělo, aby transformaci firmy posvětila už červnová valná hromada. Proti tomu se ovšem postavili politici.
  • Ministr průmyslu chce nové analýzy. Stále tak není jasné, jak se zaplatí výstavba nových jaderných bloků.
  • Na rozhodnutí dochází čas, již nyní hrozí, že se nestihne rok 2035, kdy začnou dosluhovat reaktory v Dukovanech, a Česko nebude mít nutnou náhradu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.