V zákulisí Poslanecké sněmovny jednají někteří poslanci o pravidlech, která by mohla změnit dlouhodobě zažitý řád v dolní parlamentní komoře. Pokud budou schváleny, zákony by mohly být projednávány rychleji. Byly by kratší například porady klubů, zmenšil by se také počet vystoupení k jednotlivým bodům.

"Úpravy připravuje moje pracovní skupina pro jednací řád, cílem je zefektivnit činnost Poslanecké sněmovny," sdělil HN předseda sněmovny Radek Vondráček (ANO) ještě před víkendovým odletem na návštěvu Japonska.

V článku se dále dozvíte

  • Komise předsedy sněmovny Radka Vondráčka (ANO) chystá změnu pravidel v jednání poslanců.
  • Vondráček chce, aby poslanci mohli projednat více zákonů a neztráceli příliš času dlouhými "prostoji".
  • Některé strany navrhované změny podpoří, jiné chtějí zachovat současný stav.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.