Den před pondělním otevřením amerického velvyslanectví v Jeruzalémě dostali Izraelci nečekaný dárek. Izraelská zpěvačka Netta Barzilaiová vyhrála hudební a showbyznysovou soutěž Eurovize.

To znamená, že příští rok se soutěž, považovaná v některých evropských státech za prestižní, odehraje v Jeruzalémě.

Pro Izrael to v době rozjitřené přesunem ambasády znamená více než jen vítězství v mezinárodní soutěži. Po pondělí, kdy Izraelci při obraně své hranice před demonstrujícími Palestinci zabili více než čtyřicet lidí, bude židovský stát potřebovat každý dostupný úspěch. Netta vyhrála s písní Hračka, odkazující k hnutí #MeToo a odsuzující násilí mužů na ženách. I tak je ale její vítězství svého druhu políčkem evropské popkulturní levici, která tradičně tíhne spíš k Palestincům.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru