Největší česká energetická společnost, kde má rozhodující podíl stát, zažije letos výsledkově horší rok. Generální ředitel ČEZ Daniel Beneš, který ji řídí od roku 2011, ale tvrdí, že tento rok bude zlomový a hospodaření firmy se obrátí směrem vzhůru.

HN: Brzy budete nejdéle sloužícím šéfem ČEZ v historii. V čem je firma po těch osmi letech "benešovská"?

To jste si všiml správně. Taky jsem s velkým odstupem nejdéle sloužící člen představenstva, kde už jsem 13 let. Takže jsem docela matador a pamatuji už toho poměrně dost. Řekl bych, že to hlavní je dokončení modernizace uhelných elektráren a postavení paroplynu v Počeradech. To byly investice za 100 miliard korun, což není málo. A kromě toho ČEZ v posledních letech výrazně zezelenal. Významně jsme snížili emise a většina našich zdrojů je bezemisních. Dělají to sice i ostatní, ale my jsme nezůstali pozadu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Daniel Beneš, muž číslo jedna v největší tuzemské energetice, se netají tím, že letos firmu nečeká žádný zázračný výsledek.
  • Zároveň však tvrdí, že v dalších letech už bude vše lepší.
  • Hospodaření ČEZ také může vylepšit mimořádný příjem za prodej aktiv v Bulharsku.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru