Pražská burza zítra spustí samostatný trh pro menší podniky. O peníze investorů pro další rozvoj budou jako první na burze Start usilovat obuvnická firma Prabos, výrobce bezpilotních letadel Primoco a dodavatel náplní do 3D tiskáren Fillamentum.

Lidem, kteří mohou investovat alespoň půl milionu korun, se poprvé v historii domácího kapitálového trhu otevírá příležitost zhodnotit své peníze investicí do rozvíjejících se firem s ročními tržbami od desítek milionů korun. Dosud mohli na pražské burze investovat jen do velkých firem obvykle s miliardovými obraty. Mezi zájemce o investice přes burzu Start patří také jeden ze třiceti nejbohatších Čechů Ondřej Tomek, zakladatel webového portálu Centrum.cz, který dosud investoval do akcií hlavně v USA a do českých start-upů. Pro nákup akcií na trhu Start si připravil 100 milionů korun.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Pražská burza pod vedením Petra Koblice spouští trh pro menší firmy.
  • Zájem o jejich akcie má také Ondřej Tomek, který mimo jiné vydělal na burzovních investicích v USA. Na nákup akcií menších českých firem si připravil 100 milionů korun.
  • Burza trh Start spouští v úterý, kdy na něj uvede akcie obuvnické firmy Prabos, výrobce dronů Primoco a dodavatele náplní do 3D tiskáren Fillamentum.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru