Třináct lidí tvoří grémium ČSSD. Složené je především z předsedy, pěti místopředsedů a šéfů poslaneckého i senátního klubu. Pouze jeden člověk z této třináctky však vystupuje jako zcela jednoznačný příznivec vládnutí sociální demokracie s hnutím ANO a jeho trestně stíhaným předsedou Andrejem Babišem. Je jím sám předseda strany Jan Hamáček, kterému je jasné, že tímto postojem riskuje své postavení v čele sociálních demokratů.

Ve vnitrostranickém referendu, o němž v pátek rozhodlo grémium a následně i předsednictvo ČSSD, tak nepůjde "jen" o to, zda má jít sociální demokracie do vlády s hnutím ANO, ale bude také rozhodováním o budoucnosti předsedy Hamáčka. Ten je přitom v čele strany pouze několik týdnů, od únorového sjezdu ČSSD.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Nejužší vedení sociální demokracie není zatím zajedno v tom, jestli jít do vlády s Andrejem Babišem.
  • Jediným jasným příznivcem této varianty je předseda ČSSD Jan Hamáček.
  • Už je podle svých slov rozhodnutý, co udělá v případě, že tuto cestu ve straně neprosadí.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.