Stačilo, aby řidiče pobodal hmyz, a cestující se na zastávkách nedočkali několika autobusů označených číslem 326. Dopravce Arriva jen těžko hledal náhradníka, který by usedl za volant linky z Prahy do Jesenice. V ještě složitější situaci se firma ocitla, když jí v dubnu několik řidičů onemocnělo a musela odřeknout desítky spojů v Praze a okolí.

Nedostatek řidičů komplikuje práci dopravcům po celém Česku. "V současné době nám schází asi 150 řidičů autobusů, které bychom byli schopni okamžitě zaměstnat. Je to pro nás klíčová pozice. Právě na autobusové dopravě stojí náš byznys. Celkem zaměstnáváme asi 2700 řidičů," říká personální ředitelka společnosti Arriva Lucia Kunešová.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.