Chybějí řidiči nákladních aut i autobusů. Nedostává se truhlářů, svářečů, obsluh strojů. Sehnat kvalitního a spolehlivého dělníka? Nemožné!

Stížnosti firem na nedostatek zaměstnanců se opakují jako přes kopírák. Na úřadech práce bylo v dubnu 2018 nejméně uchazečů od srpna 1997. Poprvé se také stalo, že je víc volných pracovních míst než nezaměstnaných, což zbytek Evropy nezná. A s výjimkou Japonska jde o situaci unikátní i v celém světě.

V článku se dále dozvíte

  • Podle Hospodářské komory situaci na trhu práce zhoršují predátorské praktiky při přetahování zaměstnanců a také nízká loajalita zaměstnanců.
  • Zaměstnavatelé se však zpravidla o budování loajality u svých zaměstnanců nesnažili.
  • Když v roce 2008 propukla krize, bylo největším hitem propouštění.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.