Mladých farmářů je v Česku stále méně. Nejčastěji se nastupující generace dostane k farmaření díky rodinné tradici. To je i případ Davida Brože, Pavla Uchytila a Františka Němce. Všichni tři se přitom shodují, že jde o práci, která je sice nesmírně náročná, ale zároveň velmi naplňující.

"K zemědělství musíte mít vztah, to se nedá dělat jen pro peníze. Pokud se láska ke zvířatům a vztah k půdě u mladých lidí nevytváří, tak z nich farmáři nebudou. V zemědělství nedostanete notebook, auto, 30 dní dovolené ani volnou pracovní dobu. Je to práce víceméně pořád a to většinou mladí nechtějí," říká František Němec, který vede Farmu rodiny Němcovy v Netíně u Velkého Meziříčí.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Mladí farmáři David Brož, Pavel Uchytil a František Němec pokračují v zemědělské tradici svých rodin.
  • Shodují se, že naplnění, které jim jejich práce přináší, přebíjí i její náročnost.
  • Právě obtížnost oboru spolu s vysokými náklady pro vstup do odvětví většinu mladých od farmaření odrazuje.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.