úterý 15. května

Český statistický úřad zveřejní předběžný údaj o růstu tuzemské ekonomiky v prvním čtvrtletí. Podle odhadů analytiků hrubý domácí produkt (HDP) vzrostl meziročně o 4,8 procenta a mezičtvrtletně o 0,7 procenta. V případě meziročního čísla by šlo o zpomalení v porovnání s posledními třemi měsíci roku 2015, kdy ekonomika vzrostla o 5,5 procenta.

Na pražské burze bude ukončen úpis emisí tří firem, které se rozhodly vstoupit na nový trh START. Půjde o cenné papíry obuvnické firmy Prabos, výrobce dronů Primoco a společnosti Fillamentum, výrobce strun pro 3D tiskárny.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Český statistický úřad zveřejní předběžný údaj o růstu tuzemské ekonomiky v prvním čtvrtletí.
  • Na pražské burze bude ukončen úpis emisí tří firem, které se rozhodly vstoupit na nový trh Start.
  • Ve Spojených státech oznámí výsledky maloobchodní řetězec Walmart, ve Velké Británii pak například poštovní společnost Royal Mail.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru