Systémy pro správu dokumentů dnes oboroví analytici obvykle řadí do podstatně širší tržní kategorie podnikových řešení pro správu obsahu (CMS). Zástupci obou segmentů se funkčně prolínají a v mnoha ohledech překrývají, což nezřídka znemožňuje jednoznačnou kategorizaci relevantních produktů.

"Vnímání dokumentu se postupně mění a to, co se děje v komunikaci přes mobilní zařízení, web nebo sociální sítě, nabourává pohled na dokument jako takový. Původní koncepce správy dokumentů se drží jen archivních systémů nebo tam, kde je potřeba něco právně dokládat," dodává Petr Marc, konzultant společnosti Canon. Samostatně analytici sledují řešení typu DMS (Document Management System) zejména ve dvou specifických hospodářských oborech. Konkrétně jde o zdravotnictví a právní služby. "DMS je univerzálním řešením pro libovolný obor. Vše záleží na jeho parametrizaci. Většina dodavatelů kromě úprav na míru nabízí hotové multioborové moduly pro různé agendy. Rozhodně tak nelze říci, že by řešení DMS v jiných odvětvích nedostačovala, spíš naopak," říká Barbora Kolaříková, produktová manažerka firmy Konica Minolta.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.