Největší tuzemské energetické společnosti ČEZ poklesl čistý zisk. Za letošní první čtvrtletí činil celkem 7,3 miliardy korun, což je skoro o pětinu méně než za první tři měsíce minulého roku. Tržby klesly o 14 procent na 45,4 miliardy korun. ČEZ zároveň potvrdil svůj výhled čistého zisku za celý rok 2018, který firma předpokládá mezi 12 až 14 miliardami korun. Za celý loňský rok měl ČEZ čistý zisk 19 miliard.

"Výsledky jsou lehce nad mým očekáváním," uvedl k tomu v rozhovoru pro HN generální ředitel a předseda představenstva ČEZ Daniel Beneš. Podle něj bude letošní rok pro ČEZ z dlouhodobého hlediska tím nejhorším. "Půjde ale zároveň o bod zlomu, kdy se odrazíme ode dna. Potom už každoročně očekávám růst," dodal Beneš.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Energetické společnosti ČEZ klesl v prvním čtvrtletí letošního roku meziročně čistý zisk o 17 procent na 7,3 miliardy korun.
  • Za poklesem podle firmy stojí loňský jednorázový výnos z dohody o narovnání se Sokolovskou uhelnou i nižší ceny elektřiny a nižší výroba paroplynové elektrárny Počerady. Tržby klesly o 14 procent na 45,4 miliardy korun, oznámila dnes firma.
  • Analytici uvedli, že výsledky jsou mírně za očekáváními. Podle nich zklamala především výše reportovaných tržeb.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru