Viděno zvenku má Roman Bělor ten typ zaměstnání, v němž se jedenáct měsíců nic neděje a pak vše vyvrcholí naráz. Opět se to stane v sobotu, kdy Bělor zahájí další ročník Pražského jara, jako ředitel svůj už sedmnáctý.

Nejvýznamnější český hudební festival se po roce 1989 vždy hlásil k výročím, za Bělora například uspořádal koncertní připomínku pětadvaceti let od pádu Berlínské zdi. Ještě nikdy však ředitel nepojal "historický ročník" tak široce jako letos. V době stého výročí založení Československa je program protkán díly českých i slovenských autorů 20. století. A výrazněji než dřív také současnou tvorbou.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.