Soudkyně Obvodního soudu pro Prahu 1 Helena Králová, již chtěl ministr spravedlnosti kvůli chybám například v kauze poslaneckých trafik či zneužití Vojenského zpravodajství zbavit taláru, opět začala soudit. A to poté, co kárný senát v polovině dubna řekl, že stačí pouze snížení platu. Ve čtvrtek tak začala řešit případ šéfa strážníků Prahy 1 Miroslava Stejskala, obžalovaného ze zneužití pravomoci.

Zdá se to jako banální konflikt: šéf strážníků Prahy 1 koncem předloňského roku kontroloval, zda má vůz stojící na místě pro invalidy v těsné blízkosti Václavského náměstí platný průkaz. Zaujalo ho, že řidič jako invalida nevypadal. "Jsem velmi citlivý na zneužívání výhod pro invalidy," vysvětlil Stejskal. S řidičem vozu Robertem Linkem se postupně dostal do střetu, při němž mu odebral mobilní telefon, který po několika minutách vrátil vhozením dovnitř auta. "Žádný právní předpis jej k tomu neopravňoval, zasáhl do majetkových práv jiného," konstatovala státní zástupkyně Zdenka Galková.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.