Antivirová společnost Avast ve čtvrtek oznámila, že v rámci primárního úpisu (IPO) prodala investorům akcie po 250 pencích za kus, tedy na spodní hranici rozpětí stanoveného mezi 250 až 270 pencemi. Řádné obchodování s akciemi původem české firmy začne na londýnské burze příští úterý. Avast vstupuje na burzu šest let po předchozím odvolaném vstupu na americkou burzu Nasdaq.

Při uvedené ceně úpis ohodnotil firmu, která má počátky již na sklonku 80. let, na 2,4 miliardy liber (zhruba 70 miliard korun). Jde o jeden z nejvýznamnějších primárních úpisů akcií technologické firmy v historii londýnské burzy. Zároveň jde z hlediska celkové tržní hodnoty o největší IPO v Londýně od loňského července. Tehdy své akcie prodával investorům ruský těžař zlata Polyus.

V článku se dále dozvíte

  • Vstup akcií Avastu je jedním z největších technologických IPO v historii londýnské burzy.
  • Prodej nových akcií firmě přinesl peníze, které použije například na splacení dluhů.
  • S akciemi firmy se bude od příštího týdne obchodovat nejen v Londýně, ale i v Praze. Tuzemští investoři je budou moci nakupovat a prodávat za české koruny.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.