Někdy se může zdát, že stát firmám a živnostníkům záměrně překáží v práci a zatěžuje je nesmysly. Veřejnost má proto už podvanácté možnost ukázat prstem na nejabsurdnější opatření, kterými úřednický aparát znepříjemňuje lidem život. Hospodářské noviny dnes vyhlašují anketu Absurdita roku, která je součástí soutěží Firma a Živnostník roku a jejímž cílem je na nesmysly upozornit a přispět k jejich odstranění. Na titul je letos nominováno šest byrokratických opatření.

V loňském roce zvítězila povinnost platit daň z přidané hodnoty i z nezaplacených faktur. Ve výběru byla například i nutnost opatřit každou provozovnu podléhající zákonu o elektronické evidenci tržeb zvláštní cedulkou.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.