Peníze mladého investora Michala Mičky pomohly rozjet několik technologických start-upů, jako třeba mobilní taxi aplikaci Liftago nebo "výrobce" e-shopů Shopsys. V poslední době se ale Mička zaměřuje na byznys s módou. Po značce Pietro Filipi kupuje i tradiční českou značku kožešin Kara Trutnov.

Za 90procentní podíl ve firmě zaplatil nižší stovky milionů korun. Dosavadnímu majiteli Kary Zdeňku Rinthovi zůstane deset procent. Rinth, který v kožešnické firmě začínal jako dělník před více než 40 lety a postupně se stal jediným majitelem celého podniku, zůstane i nadále provozním ředitelem.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.